Kilgipill

Kilk ehk ritsikas on mänguasi, mis kujutab endast väikest kuusepuidust künakest, millest risti on mitmekordselt keeratud linast lõng ja lõnga vahele pandud puupilbas. Kui puupilbast vastu künakest lüüa, siis tekib omapärane plõksuv või tirisev heli. Kilgipilli on lihtne valmistada ka lastel.

Järi/ väike pink

Järi ehk järg (murdes ka pink, Tartu ja Võru murdes kerk) on talurahvakultuuris kolme või nelja tapitud jalaga väike pink. Lapsel peaks õpitoas olema kaasas suurem abiline.

Kasetohust tops

Põimime kasetohu ribadest (sugadest) lihtsa topsi, milles hoida näiteks soola.

Väike õõnestatud kauss

Õõnestame kumerpeitli või lusikanoaga väikse kausikese. Kiiremad saavad proovida pinna kaunistamist puidulõikega.

Vitstest korv

Punume kas ümar- või poolvitstest väikese korvi. Lapsel peaks olema kaasas suurem abiline.

Ummiknõu ehk ühepuunõu

Valmistame toorest puust ühe (kiiremad kahe) põhjaga ühe arhailiseima konteineri.

Minu nimi on Indrek Merimaa ning olen keskendunud puukäsitöö traditsioonilistele tehnikatele, tehnoloogiatele ja nende õpetamisele mitmel pool Eestis. Lisaks üksikkoolitustele- näiteks Tallinna Kopli Ametikoolis.

Samuti olen lisaks oskuste-teadmiste edasiandmisele võtnud eesmärgiks valdkonna käsitööteadusliku uurimise, õppides seetõttu Viljandi kultuuriakadeemias kultuuripärandi loovrakenduste nimelises magistriõppes.

Usun, et traditsioonilne puutööpärand on niivõrd rikas ja lai allikas, et sellest leiab jõukohast ning muidugi ka väljakutsuvat kõigile, kel vähegi huvi ja püsivust proovida.