Pokumaa on Edgar Valteri idee ning „Pokuraamatu“ järgi rajatud teemapark, kus on kolm tähelepanuväärset tegevuspaika: Pokukoda, Padasoomäe koos vanade taluhoonetega ning Hauka talukoht.

Pokukojas on võimalik lähemalt tutvuda Edgar Valteri loominguga – näha Pokuraamatu originaalillustratsioone, kunstniku õlimaale, tema loodud lasteraamatute tegelasi nukkudena ja mitmeid näitusi. Igaühel on võimalus ise pokuks kehastuda. Samuti on põnev vaadata Pokukoja maailmas ainsat sarnast sisekujundust, huvitavaid massiivpuidust sisustusdetaile, kiisu- ja lapse käejälgedega käsitöötellistest mõisaaegseid põrandaid. Küsi juhatust, kui kõike ise üles ei leia!

Pokukojas toimuvad etendused, kontserdid ja muud sündmused, mille kohta saad täpsemalt lugeda sündmuste lehelt.

Padasoomäel asuvast Puuko eluasemest õhkub eelmise sajandi alguse hõngu. Tares on puupliit ja leivaahi, toimuvad talukultuuriga seotud ettevõtmised. Tare taga nosivad heina taluloomad ja siblivad linnud. Kokkuleppel saab käia suitsusaunas. Nii metsaradade ääres kui mujal leiab vahvaid puuskulptuure.

Padasoomäel, vana aida trepil on saanud aegade jooksul näha erinevaid käsitöömeistreid ja loomulikult Puukot ennast! Puuko armastab koos lastega teha vurre, voolida puust lusikaid, meisterdada kasetohust asjakesi või teha hoopis midagi muud põnevat ja asjalikku.

Padasoomäelt saavad alguse matkamängurada ja kaks taimede õpperada. Matkamängurada on inspireeritud Edgar Valteri raamatust “Kuidas õppida vaatama”. Tule ja püüa leida loodusest kaelkirjak, kivist vaal, sipelgate kaarsild. Teed juhatavad ülesannetega postid raja ääres.

Neile, kes tahaksid lähemalt tundma õppida Pokumaale iseloomulikke taimi ja puid, peaks huvi pakkuma suur taimede õppe- ja mängurada, mis viib endise Hauka talu õunaaiani. Väike taimerada kulgeb Padasoomäe ümbruses.

Kõige uuem Laanetarga õpperada algab otse Pokukoja tagant – see on pühendatud loodussõbralikule metsamajandamisele. Pokumaal asutati 2019 kevadel Eesti esimene püsimetsa näidisala. Teed juhatab ja sisu seletab moodne äpp “Pokumaa”.

Joonistused radade tähistel pärinevad loomulikult Edgar Valterilt. Radade valmimist toetas KIK.

Haukal on võimalus külakiigel kiikuda, kuuetahulises püstkojas mõtteid mõlgutada või toreda seltskonnaga piknikku pidada. Linnuvaatlustorn pole mõeldud üksnes linnusõpradele, vaid ka maastiku nautijatele. Põõsaste vahele on peitunud kemps. Kõik rajatised on püstitatud Edgar Valteri kavandite järgi.

pokumaa-kaart

POKUMAA ON AVATUD

Juulis iga päev kell 1118

Juunis ja augustis

TP kell 1118

Mais ja septembris nädalavahetustel

 

NB! Oleme avatud ettetellimisel iga päev!

 

KÜLASTUSPILET
Lastele – 6 € (alla 3-aastased tasuta)
Täiskasvanutele – 6 €
Pensionäridele – 6 €
Perepilet (kuni kaks täiskasvanut ja vähemalt üks alla 18-aastane laps) – 18 €
Külastuspilet sisaldab poku meisterdamist

GRUPIPILET (üle 10 in)
Lastele – 4 €
Täiskasvanutele – 4 €
Meisterdamine – 1 €