Pokumaa teemapark

Pokumaa on Edgar Valteri idee ning „Pokuraamatu“ järgi rajatud teemapark, kus on kolm tähelepanuväärset tegevuspaika: Pokukoda, Padasoomäe koos vanade taluhoonetega ning Hauka talukoht.

Pokukojas on võimalik lähemalt tutvuda Edgar Valteri loominguga – näha Pokuraamatu originaalillustratsioone, kunstniku õlimaalide mõningast kogu, tema loodud lasteraamatute tegelasi nukkudena ja mitmeid näitusi. Igaühel on võimalus ise pokuks kehastuda. Samuti on põnev vaadata vaid pokukojale omast sisekujundust, huvitavaid massiivpuidust sisustusdetaile, kiisu-, kutsu, kana jalajälgede ja lapse käejälgedega käsitöötellistest mõisaaegseid põrandaid. Küsi juhatust, kui kõike ise üles ei leia!

Pokumaal toimuvad etendused, kontserdid ja muud sündmused, mille kohta saad täpsemalt lugeda sündmuste lehelt.

Padasoomäel asuvast Puuko eluasemest õhkub eelmise sajandi alguse hõngu. Tare taga suvitavad taluloomad ja siblivad linnud. Kokkuleppel saab käia suitsusaunas. Nii metsaradade ääres kui mujal leiab vahvaid puuskulptuure ja maastikukunsti.

Padasoomäel, vana aida trepil on saanud aegade jooksul näha erinevaid käsitöömeistreid ja loomulikult Puukot ennast!

Padasoomäelt saavad alguse matkamängurada ja kaks taimede õpperada. Matkamängurada on inspireeritud Edgar Valteri raamatust “Kuidas õppida vaatama”. Tule ja püüa leida loodusest kaelkirjak ja kivist vaal. Teed juhatavad ülesannetega postid raja ääres.

Neile, kes tahaksid lähemalt tundma õppida Pokumaale iseloomulikke taimi ja puid, peaks huvi pakkuma suur taimede õpperada, mis viib endise Hauka talu õunaaiani. Väike taimerada kulgeb Padasoomäe läheduses.

Laanetarga õpperada algab otse Pokukoja tagant – see on pühendatud loodussõbralikule metsamajandamisele. Pokumaal asutati 2019 kevadel Eesti esimene püsimetsa näidisala. Teed juhatab ja sisu seletab moodne äpp “Pokumaa”.

Joonistused radade tähistel pärinevad loomulikult Edgar Valterilt. Radade valmimist toetas KIK.

Haukal on võimalus külakiigel kiikuda, kuuetahulises püstkojas mõtteid mõlgutada või toreda seltskonnaga piknikku pidada. Linnuvaatlustorn pole mõeldud üksnes linnusõpradele, vaid ka maastiku nautijatele. Põõsaste vahele on peitunud kemps. Kõik rajatised on püstitatud Edgar Valteri kavandite järgi.

Kõrval näete Edgar Valteri unistuste Pokumaad, mille poole püüdleme